czwartek, 15 grudnia 2016

Świąteczny konkurs - Otulone ciemnością

Oto pierwszy z trzech zapowiadanych konkursów konkursów!

Do wygrania Otulone ciemnością.
 
Nie wymagam żadnego polubiania ani udostępniania czegokolwiek. Nic na siłę. 

Jedynym warunkiem przystąpienia do konkursu jest umieszczenie komentarza z odpowiedzią na pytanie Jakie książki wolicie czytać? Obyczajowe z wątkiem kryminalnym czy kryminalne z wątkiem obyczajowym?

Konkurs zakończy się w niedzielę 18 grudnia o godzinie 24, 00 
Zwycięzca zostanie wyłoniony drogą losowania. 


11 komentarzy:

 1. Jako kryminałolubna obstawiam pierwszą wersję. Uwielbiam rozbudowane kryminały z licznymi wątkami pobocznymi. Im ich więcej, a książka grubsza tym bardziej raduje się ma dusza. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja także. Kryminał bez wątków obyczajowych wydaje mi się taki niepełny. Lubię wiedzieć, co doprowadza ludzi do pewnych działań, dlaczego są właśnie tacy.

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z uwagi ze kryminału u mnie pod dostatkiem to mi wszystko jedno czy to będzie obyczajowa z wątkiem kryminalnym albo na odwrót aby dobrze się czytała.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja zdecydowanie wolę powieści kryminalne z wątkiem obyczajowym :) Kryminały i thrillery to moje ulubione gatunki literackie, a wątek obyczajowy dodaje im smaczku, a w przypadku cykli książkowych zachęca do sięgnięcia po kolejne tomy. Przyznaję, że z tego względu kupiłam 8 tomów cyklu Sophie Hannah o Konstablu Simonie Waterhouse - bo byłam ciekawa, jak potoczą się losy głównych bohaterów, chociaż pomysły na porządny kryminał wyraźnie przestały autorce przychodzić do głowy... Po przeczytaniu zakończenia siódmej części pomyślałam rozczarowana: "Serio? I to o coś takiego chodziło???", a jeżeli chodzi o tom ósmy, najatrakcyjniejsza była jego okładka i po jego przeczytaniu miałam w głowie już tylko "WTF?!" i to bynajmniej nie w pozytywnym dla utworu sensie... I na tym przerwałam znajomość z panią Hannah ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. kryminalne z wątkiem obyczajowym

  OdpowiedzUsuń
 6. Chętnie zabieram się za kryminały obojętnie pod jaką postacią. Ważniejsza jest fabuła niż etykietki, więc trudno mi zdecydować, które z tych typów powieści kryminalno-obyczajowych lubię ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Najbardziej lubię kryminały, a wątek obyczajowy to w nich miłe urozmaicenie i chwilowy odpoczynek od tego trzymania w napięciu :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja wolę książki obyczajowe, więc kryminalny tylko wątek.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zdecydowanie książki kryminalne.

  OdpowiedzUsuń